blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

odsouzeni zůstat spolu

(povídka)

měla nesnesitelně hustou hřívu. převtěleným samsonem, možná koněm, nebo lvem být mohla. hrdou dostihovou kobylou.
jen pohodila tou hřívou a chlapi se mohli zbláznit. život se zastavil a el-niňo dostal další energii.
znal ji, ani ne tak dlouho, jako dost. i malé děti a starci se nedovedli odtrhnout od té hřívy hrdé kobylky. a mohl jsi klidně na ni vsadit, tak jsi byl jist, že doběhne první.
ostatní koně v těsném závěsu, ale jen ti nejlepší, hned za ní, aby se mohli kochat tou vlající hřívou vždy vítězné kobylky.

a nešťastní majitelé všech stájí se třesou při přihlašování ke startu, zdali je tam i ona. už dávno věděli, že všechny koně i kobyly, pokaždé v hypnotickém transu, nemohli svou vítěznou předběhnout, a jen za ní, a co nejblíž, a kochat se tou královnou.
hrdost a síla. to je, co měla napsáno tato kobylka na zádech pro houf nejbližších, aby mohli si ve stáji s pýchou říci - byl jsem tak blízko, úplně nejblíž, a vlastně skutečným vítězem! ona byla bohyní a já vyhrál.
jenomže ona byla ženou a bůhví proč právě jeho. chyba? problém? ne, nic takového, sakra! jen když se milovali, tak měl v posteli hned dvě. pro každého jiného lákavá smyslná představa, a on měl ji a její hřívu. a nemohl, nedokázal je vnímat najednou a každá chtěla své. měla ho ráda a nedokázal pochopit proč. měl pocit, že je pouze jedním dílem šíleného seriálu o tisících dalších. děsil se každé společné procházky městem, kdy sběrač psích exkrementů se pyšní miliónovým koněm.
a v noci se budil hrůzou z hromadné havárie, kterou způsobila neznámá žena na chodníku, za kterou se najednou muselo otočit tucet aut. a řidiče, kteří si zavčas nevšimli, nakopl ten jejich plechový miláček - jsi slepý? tam se podívej!
myslel na sebevraždu a psychiatra. nechtěl jí dělat žárlivé scény a jen tiše se mučil a trpěl. kdyby měl vykrvácet, tak místo potoků krve by tekly jen její ďábelské pramínky vlasů. kdyby měl shořet, ona by ho vynesla z ohně, aniž by se plamen dotkl jejích vlasů.
chtěl ji taky zabít! a po zbytek života se kát.
proč ho jen tak měla ráda? kdyby jen nebyla tak krásná a vznešená. možná jednou zestárne. možná.
byli odsouzeni zůstat spolu a ona ho měla tak ráda.

21.05.2011 19:01 |
Autor: - slavek miloslav
| stálý odkaz
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se