blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

nové pravdy a staré lásky

některé pravdy by se měly asi tajit a hezky si umřít ve svém bludu, ve svém přesvědčení. případně, a v horším případě, ty pravdy dávkovat hezky po lžičkách. každých deset let jednu malinkatou neškodnou pravdičku. takovou tu pěknou mrňavou ke kafi. a já kávu, právě takovou mrňavou, rád. na druhou stranu jsou lidé, co pravdu zbožňují, co za ni i rádi budou trpět. a tomu já říkám přírodní rovnováha.
do včerejška jsem byl přesvědčen o své rozhodnosti, a dnes je ze mne nerozhodná troska!
nerozhodných jsem se dokonce bál! jak co chvíli mění svá rozhodnutí a nic není s nimi jisté.
je pravda, že jakýkoliv velikostní pořadník je pokaždé jenom pro tu chvíli konečným výsledkovým poměrem, čiže srovnáním. no, a můj synek je nerozhodnej až běda, a já proto king. i metr nad zemí můžete být obrem ve srovnání se žábou. promiň, synu.
přistihnu se před celozrným chlebem a jen koukám, jak co deset minut se přivalí prodavačka s nabídkou pomoci. „ne, děkuji, nepotřebuji! a klidně čučím dál a pomalounku dopřemejšlím, proč za mnou chodí s takovými nabídkami. najednou mi to docvaklo, jako mechanickému budíku, který jste pro tuto příležitost natáhli a on hezky po padesáti letech zazvonil. odchylky tam asi nějaké budou, ale co na tom.
naštěstí jsem znovu objevil starou hudební lásku „yes, a tak ji dokola protáčím a žasnu, o co všechno jsem byl ochuzen.
jako předělanej pivař z donucení nemohu mluvit o zastrčených a skoro nových vůních a chutích dobrého vína. ale „yes je znovu tady a jsem rád, že se nemusím rozhodovat, co objevit příště.
13.10.2011 11:55 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se