blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

střípky ze dne dvacátého čtvrtého nejspíš října

zas jednou ve vlaku čistém a tichém, a jen vzpomínky zůstanou. no jo, rychlík „franz kafka“ a není o čem. naštěstí velkolepá rodinná oslava z nového přírůstku, tuším že sedmimiliardového, mi zase spraví náladu po velkolepé hádce v optice, kde vás natáhnou, ani nemrknete. stačí zajít do bílé labutě a udělá se vám černo.
na hrad nám posílají bájné trochu ospalé kníže a já si jeho obrázek rád pověsím na zeď a snad se nebudu po dlouhé době stydět za ni. výjimečně věřím ještě úřadujícímu králi světa, že žádné úplatky nebral, tohle bych mu opravdu nepřišil. druhá věc jsou jeho rádci a pážata, kteří předvybírají a lobují za provinilce z kriminálu pro tu královskou milost. tím se ale podpis milovaného krále nestává čistějším. takže jeho reakce učedníka nařčeného z nedovoleně nakousnuté housky se stává hodně, ale hodně směšnou.
trochu mě mate představa, že ten sedmý (tedy miliardový) nově narozený člen rodiny nebude mluvit česky, slovensky, a ani nijak evropsky. a z toho jsem tedy blázen, jak toto můžou ti statistikové vědět. ale snad školní definice tohoto úřadu, která praví že: „je to přesné vyjádření náhodně vybraných čísel“, mluví jasně. a nadosmrti se budu mít na pozoru před lidmi řádícími ve statistickém a prognostickém ústavu.
24.10.2011 10:28 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se