blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

do talíře a do odjezdu minut toho dne, co magickým mohl i být

magie působí a působí i na talíř s mým obědem.
a ten talíř v ten magickej den si nějak do daleka, a ode mne. do dálky takové, že ani vidět do něj není. ale došáhnu, to jo. a něco tam poznám. brambory kupříkladu. rýži taky a zbytek si domyslím. ale není to ještě tak zlé. mám nové brýle a s nima jako ostříž.
a taky natěšen si zmenšuju font na firefoxu a úplně žasnu, co všechno se najednou vejde na obrazovku mého netbooku.


tedy až do včera. to mi najednou asi vinou přetíženého obstarožního hardwéru opět slábl zrak. notně zklamán tímto typem půlstoletí starého HW jsem vše vrátil na původní velikost, abych po čtyřech hodinách odložil dva roky staré brýle... ale do dálky vidím pořád. a pořád líp a líp. až jednou uvidím, i co se ještě nestalo.
a že je jedenáctého jedenáctý roku dva tisíce jedenáct a hodina jedenáctá se taky blíží, lehce prchám domů. a vlaky jsou fajn, protože jsou dost veliké a nejdou ani v tomto datu jen tak přehlédnout.
ale dnes po ránu na pražském nejhlavnějším se kupily minuty před příjezdama a pak, aby se ty odjezdové necítily nijak diskriminovány, dostaly pár desítek těch minut také. a pořád se trumfovaly, až i tři sta bylo málo. a tak ve vlaku, třebaže varováni, jsme se sázeli, kdo nejblíž uhodne odjezd. a třicet minut je výhra, to musíte uznat.
a dobrou prodlouženou jízdu spokojen i s paní učitelkou a milošem poldou z rokycan. půlhodina navíc, co stojí za to.

ps.: ještě abych těm našim drahám drobet sladký podal: není náhodou, že když jednou ujetému rychlíku jsem osobákem vzdoroval, mě průvodčí chlácholivě konejšila, ať nemám strach, že na mne další rychlík počká. a tam, na prázdném peróně se mě jinej v modrém ptá, zdali jsem ten do plzně, na nějž čeká... prostě úžasné!


11.11.2011 16:31 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se